Jechała kolęda…

2023_01_jechala_koleda_1

Dnia 09.01.2023 pięciolatki z naszego przedszkola wybrały się na występ Zespołu Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej pt. „Jechała kolęda”. Wydawać by się mogło, że kolędy i pastorałki to repertuar znany w którym nic nas już nie zaskoczy. Jednak zespół Kaniorowców pokazał dzieciom jak na wiele sposobów można je wykonać. Obok tradycyjnych interpretacji, dzieci usłyszeć mogły unowocześnione wykonania. Zespół zaprezentował między innymi takie kolędy i pastorałki jak: „Skrzypi wóz”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” czy „Pastorałkę orawską”. Nie zabrakło pięknych tradycyjnych strojów z różnych stron Polski, tańców ludowych czy kolędników na czele z Turoniem. Tego dnia wrażeń artystycznych nie brakowało.