RAWR! - Dzień Dinozaura

2023_03_dzien_dinozaura_26

Dinozaury to stworzenia, które od dawna niezwykle fascynują szczególnie najmłodszych. Nie tylko zaskakują swoim wyglądem i wielkością, ale też kryją wiele tajemnic. Dlatego 24 lutego dzieci z naszego przedszkola  obchodziły Dzień Dinozaura. Sale przedszkolne zamieniły się w park jurajski dzięki okazom przygotowanym przez nauczycieli oraz przyniesionym z domu przez dzieci. Podczas zajęć dzieci chętnie  porównywały wygląd dinozaurów, określały ich wielkość, poznały ich historię, dowiedziały się co jadły oraz jak żyły. Nie zabrakło również ciekawych zabaw ruchowych  oraz  plastycznych związanych z tematyką zajęć, co pozwoliło najmłodszym przenieść się w odległy, fascynujący i wciąż tajemniczy świat.